„Elektroprivreda Republike Srpske“ smanjuje broj zaposlenih za 15 posto.
Najavljuju da će ponuditi stimutalitivne otpremine kako bi, kako dodaju, višak zaposlenih u tom javnom preduzeću bio socijalno zbrinut.
-Četiri talasa stimulativnih otpremina, koje će biti veće od predviđenih kolektivnim ugovorom, bit će ponuđene već od 15. novembra - saopćeno je iz "Elektroprivrede".
Tvrde da je odluka o neophodnosti smanjenja broja zaposlenih za 15 posto donesena na osnovu rezultata analize broja zaposlenih i njihove kvalifikacione strukture.
Biznis.ba / FENA
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan