U prva tri kvartala povećao je prihod za 22,8 posto na godišnjoj razini na 585,9 milijardi juana (75,8 milijardi eura), dok je neto dobit smanjena sa 63,1 milijarde juana (8,2 milijarde eura) za 13 posto.
Huawei nije dao brojke po pojedinačnim jedinicama, ali glavna jedinica, koja uključuje pametne telefone i računala, te jedinica za pametne automobilske komponente objavili su snažne rezultate, izvijestio je Reuters.
Francuska novinska agencija AFP izvijestila je da je firma objavila rezultate samo za prva tri tromjesečja zajedno.
Huawei je privatna firma koja ne kotira na berzi, stoga ne podliježe istim obvezama u pogledu objave detaljnih poslovnih rezultata kao druge veće firme, prenosi SEEbiz.
Huawei je već godinama u središtu tehnološkog rivalstva između Pekinga i Washingtona; SAD je upozorio da bi Huaweijeva oprema mogla omogućiti kineskim vlastima špijuniranje, što su one demantirale. Sankcije koje je SAD uveo 2019. ozbiljno su ograničile Huaweijev pristup komponentama proizvedenim u SAD-u.
Huawei je jedan od vodećih svjetskih proizvođača opreme za 5. generaciju 5G mobilnih mreža te je bio jedan od tri najveća proizvođača pametnih telefona u svijetu, uz Samsung i Apple. Suočen sa američkim sankcijama, također se usredotočio na druge sektore kao što su softver, poslovno računalstvo i električna vozila.