Prema francuskoj novinskoj agenciji AFP, irske su vlasti bile kritične prema Meti zbog sigurnosnog propusta u funkciji prijenosa videa, što su hakeri mogli iskoristiti kako bi dobili puni pristup računima drugih korisnika na mreži Facebook.
Bug je otkrio osobne podatke kao što su adrese e-pošte, telefonski brojevi, lokacije i mjesta zaposlenja.
"Pogreška u uključivanju zahtjeva za zaštitu podataka tokom ciklusa dizajna i razvoja može ozbiljno ugroziti ili naštetiti pojedincima, također postoji rizik od zadiranja u temeljna prava i slobode pojedinaca", rekao je DPC-ov menadžer za komunikacije Graham Doyle, prenosi AFP. .
Meta Ireland i njezina matična firma u SAD-u popravile su kršenje nedugo nakon što je otkriveno i prijavile problem regulatorima u rujnu 2018., rekao je DPC.
To je posljednja u nizu kazni izrečenih američkom divu društvenih medija i njegovim konkurentima dok globalni regulatori pomnije proučavaju tehnološke firme, prenosi SEEbiz.
U septembru je DPC naložio Meti da plati kaznu od 91 milion eura jer nije proveo odgovarajuće mjere za zaštitu podataka o lozinkama korisnika društvenih mreža Facebook i Instagram. Meta također nije na vrijeme upozorila nadležna tijela na nepropisno pohranjivanje tih podataka.