20+ godina
sa vama
Rizik od povreda

Sa tržišta BiH povučen laserski pokazivač

Autor: Biznis.ba
Foto: Agencija za nadzor nad tržištem BiH
Sa tržišta BiH povučen je laserski pokazivač jer predstavlja rizik od povrede oka i oštećenja vida, navodi se na zvaničnoj stranici Agencije za nadzor nad tržištem BiH.

- Laserski pokazivač 'Laser Stage Lighting' nepoznatog proizvođača povučen je sa tržišta jer izmjerena srednja snaga laserskog snopa iznosi 36,8 megavati, što prema klasifikaciji u standardu BAS EN 60825-1:2016 odgovara klasi 3B - navodi se u saopštenju.

Preporučuje se potrošačima ukoliko su kupili ovaj proizvod da ga prestanu upotrebljavati i da isti vrate u trgovinu maloprodaje gdje su ga kupili.

- Uvoznik je preduzeo dobrovoljne mjere povlačenja sa tržišta, povrata od potrošača i njihovo obavještavanje, te uništavanja proizvoda - istakli su iz Agencije.

© Copyright 2005. - 2025. Radio M Media Group.
Sva prava zadržana.
Dizajn i programiranje: Lampa.ba