Zbog dugotrajne upotrebe automobilske sirene, u proteklih pet godina u Podgorici je kažnjeno ukupno 140 vozača, kojima su izrečene kazne od 30 do 60 eura, saopšteno je iz crnogorske Uprave policije.
Iz Uprave policije su najavili pooštravanje kazne za taj prekršaj, prenijele su danas "Vijesti".
Kako je saopšteno, da bi izbjegli kazne, vozači su dužni da korišćenje zvučnog znaka upozorenja svedu na neophodnu mjeru.
"Vozač ne smije da upotrebljava zvučni znak upozorenja promjenljive frekvencije, osim u slučajevima propisanim Zakonom o bezbjednosti saobraćaja na putevima", kazali su iz Uprave policije.
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan