Jedan od prizora iz prošlosti jeste tanka gumena traka koja visi sa zadnjeg dijela automobila i dodiruje tlo. Znate li čemu je služila?
Cilj joj je bio da oslobađa statički elektricitet sa vozila, koji bi nastajao tokom kretanja i potencijalno mogao biti opasan.
Da li je bila efikasna? Ne, nije!
What ever happened to anti-static straps?
byu/That_Car_Dude_Aus inCarsAustralia
Još osamdesetih godina prošlog vijeka, organizacija poznata kao Engleski trgovački standardi proglasila je ovaj uređaj beskorisnim, objašnjavajući da su automobilske gume 10 miliona puta efikasnije u ispuštanju statičkog elektriciteta u zemlju, prenosi b.92.
Interes kupaca snažan
Potražnja za nekretninama u Brčkom ne jenjava uprkos visokim cijenama
Opreznost aviokompanija
Sigurnost letova u fokusu: Upozorenje za Bliski istok produženo do 1. jula
Moderan prodajni prostor