Njemačke dostavne firme sve više koriste električna vozila za dostavu pošiljaka.
Njemačka logistička firma DHL odgovarajući na upit novinskoj agenciji DPA izjavila je kako namjerava povećati broj električnih vozila za paketnu dostavu s 4.600 na oko 37 hiljadu do kraja godine.
Konkurenti se također sve više usmjeravaju na električna vozila, ali znatno zaostaju za vodećim na tržištu DHL-om: Hermes trenutno u Njemačkoj, prema vlastitim informacijama, ima 1.200 električnih vozila, a DPD 300. Te firme također planiraju nabaviti više električnih dostavnih vozila, izjavile su.
Takvim ulaganjima, kazale se, žele poboljšati svoj ugljični otisak i smanjiti utjecaj na okoliš, javlja njemačka novinska agencija DPA.
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan