Kompanija Mercedes gradi najveću fabriku automobila u Mađarskoj, izjavio je ministar vanjskih poslova i trgovine te zemlje Peter Szijjarto, uoči 40. trke Formule 1 za Veliku nagradu Mađarske.
Nakon razgovora sa predstavnicima njemačkog auto-giganta, Szijjarto je saopćio da investicija u Kečkemetu u centralnom dijelu Mađarske napreduje po planu i da će potpuno novi modeli Mercedesa sa najsavremenijom tehnologijom izaći sa proizvodnih traka već u prvom kvartalu naredne godine, prenosi mađarska novinska agencija MTI.
Kako je naveo, kapacitet fabrike će biti 300.000 vozila godišnje, čime će ukupna proizvodnja automobila u Mađarskoj dostići milion vozila godišnje.
Interes kupaca snažan
Potražnja za nekretninama u Brčkom ne jenjava uprkos visokim cijenama
Opreznost aviokompanija
Sigurnost letova u fokusu: Upozorenje za Bliski istok produženo do 1. jula
Moderan prodajni prostor