Niti brendovi luksuznih automobila nisu zaobišle pad dobiti.
Porsche ga je imao 30 posto manje (3,6 milijardi), no dobrodošlo je što kompanija ove godine neće rezati dividende, uprkos drugačijim očekivanjima stručnjaka.
Naime, kada su lani pale dionice proizvođača automobila, mnogi su gledali prema dividendnim prinosima, koji su njemačkim proizvođačima (uz pad cijena dionica) porasli iznad deset posto, ali naravno treba uzeti u obzir da su visoke dividende ugrožene u uvjetima značajnog pada dobiti, prenosi SEEbiz.
Navodno ne u Porscheu, ali je zato Volkswagen objavio da će dividenda za redovne dionice iznositi 6,30 eura (6,36 za povlaštene), što je 30 posto manje nego lani.
Interes kupaca snažan
Potražnja za nekretninama u Brčkom ne jenjava uprkos visokim cijenama
Opreznost aviokompanija
Sigurnost letova u fokusu: Upozorenje za Bliski istok produženo do 1. jula
Moderan prodajni prostor