Objavljen izvještaj
Kineske kompanije za EV prvi put više ulažu u inostranstvu nego kod kuće
Kompanije iz kineskog sektora električnih vozila (EV) prošle su godine prvi put uložile više kapitala u inozemstvo nego na domaćem tržištu, prema izvještaju koje je danas objavila njujorška Rhodium Group.
Prema izvještaju, ukupna vrijednost stranih ulaganja dostigla je oko 16 milijardi dolara, uglavnom u fabrike za proizvodnju baterija, dok je u Kini uloženo nešto manje – oko 15 milijardi dolara, javlja Tanjug.rs.
Istraživači procjenjuju da ove brojke predstavljaju “historijski zaokret”, budući da je prethodnih godina oko 80 posto ulaganja kompanija bilo usmjereno u Kinu, javlja Bloomberg.
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan