Benz Manufacturing Hungary će povećati plate za 8% od 1. aprila i za još 5% od 1. aprila 2025., rekao je PR fabrike proizvođača automobila u Kecskemét, prema izvještaju državnog medija MTI.
Uprava Mercedes-Benz Manufacturing Hungary je donijela odluku nakon što nije uspjela da postigne dogovor o naknadama sa sindikatima u nizu razgovora koji su trajali više od pet mjeseci, prenosi Autoblog rs.
Mercedes-Benz Manufacturing Hungary isplatit će svakom svom zaposlenom nešto više od milion HUF (više od 2.500 eura) kao bonus učešća u dobiti u narednoj sedmici.
Više od 4500 ljudi radi u fabrici Mercedes-Benz u Kecskemétu.
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan