Danski proizvođač lijekova Novo Nordisk uložit će 8,5 milijardi kruna (1,20 milijardi dolara) u novi pogon u Odenseu u Danskoj za proizvodnju lijekova za rijetke bolesti, objavljeno je u ponedjeljak.
Firma je u izjavi rekla da će lokacija uključivati skladište kao i fabriku, prenosi SEEbiz.
"Dizajniran da bude modularan i fleksibilan, prihvatit će više vrsta proizvoda unutar rijetkih bolesti, kao što je hemofilija", rečeno je.
Radovi na izgradnji su započeli i trebali bi biti završeni 2027. godine, rečeno je.
Interes kupaca snažan
Potražnja za nekretninama u Brčkom ne jenjava uprkos visokim cijenama
Opreznost aviokompanija
Sigurnost letova u fokusu: Upozorenje za Bliski istok produženo do 1. jula
Moderan prodajni prostor