Republika Srpska će uskoro, po šesti put od početka godine, ponuditi na prodaju entitetske obveznice kako bi osigurala budžetska sredstva.
Aukcija je zakazana za 19. august, a planirani iznos dugoročnih hartija od vrijednosti je 35 miliona KM.
Kamatna stopa je 2,5 posto, a rok dospjeća je sedam godina, navedeno je u pozivu Ministarstva finansija objavljenom na Banjalučkoj berzi.
Dobijena sredstva bit će iskorištena za budžetske rashode.
U ovoj godini RS planira da se na Banjalučkoj berzi zaduži ukupno za 311 miliona KM kroz 10 emisija obveznica i trezorskih zapisa.
(FENA)
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan