Microsoft povećava isplatu dividendi za 10% i pokreće novi program otkupa dionica vrijedan 60 milijardi dolara.
U premarketu u utorak, dionica je porasla za otprilike 2 posto, na 440,01 dolara. Firma povećava svoju kvartalnu dividendu na 83 centa po dionici, u odnosu na prethodnih 75 centi, prenosi SEEbiz.
Dividenda će biti isplaćena 12. decembra dioničarima evidentiranim 21. novembra. Novi program otkupa dionica nema rok trajanja i može biti prekinut u bilo kojem trenutku.
Interes kupaca snažan
Potražnja za nekretninama u Brčkom ne jenjava uprkos visokim cijenama
Opreznost aviokompanija
Sigurnost letova u fokusu: Upozorenje za Bliski istok produženo do 1. jula
Moderan prodajni prostor