Vlada Norveške najavila je da će predložiti zabranu korištenja društvenih mreža za djecu mlađu od 16 godina i da će tehnološke kompanije učiniti odgovornim za provjeru starosti mladih korisnika.
"Uvodimo ovaj zakon jer želimo djetinjstvo u kojem djeca mogu da budu djeca", izjavio je premijer Jonas Gar Stere.
On je dodao da "algoritmi i ekrani ne smiju da preuzmu igru, prijateljstva i svakodnevni život" i da je ovo važna mjera za zaštitu digitalnih života djece, prenose Nezavisne.
Prijedlog zakona biće upućen parlamentu do kraja 2026. godine, navela je manjinska laburistička vlada.
Moderan prodajni prostor
Investicija vrijedna više od 10 miliona KM: Vitez dobija prvi Bingo hipermarket
Omiljena linija