Aerodrom Banja Luka od aprila uvodi čarter letove za tri nove destinacije - Barselonu i grčke otoke Kretu i Rodos.
Kako je navela direktorica Aerodroma Natalija Trivić, ovi aranžmani su već ugovoreni. Oni se uvode u sklopu planiranja da se u ovoj godini poveća broj putnika za 10 posto i pređe broj od 500.000 putnika na godišnjem nivou.
Istovremeno, svi čarteri od prošle godine ostaju operativni, osim linije Tivat - Banja Luka koja je ukinuta.
Aerodrom je završio sa radovima na novom parkiralištu, čime je ozbiljno povećao broj parking mjesta, što je bio značajan problem.
Do ljetne sezone planirano je otvaranje i duty free trgovine čime bi se osjetno trebali povećati i prihodi.
Usaglašen stav
Sva četiri bh. aerodroma traže moratorij na BHDCA taksu
Sastanak u Francuskoj
Da li G7 ima smisla bez Kine? Globalna sila koja mijenja pravila igre
Saznaju Vijesti.ba