Aerodrom Banja Luka od aprila uvodi čarter letove za tri nove destinacije - Barselonu i grčke otoke Kretu i Rodos.
Kako je navela direktorica Aerodroma Natalija Trivić, ovi aranžmani su već ugovoreni. Oni se uvode u sklopu planiranja da se u ovoj godini poveća broj putnika za 10 posto i pređe broj od 500.000 putnika na godišnjem nivou.
Istovremeno, svi čarteri od prošle godine ostaju operativni, osim linije Tivat - Banja Luka koja je ukinuta.
Aerodrom je završio sa radovima na novom parkiralištu, čime je ozbiljno povećao broj parking mjesta, što je bio značajan problem.
Do ljetne sezone planirano je otvaranje i duty free trgovine čime bi se osjetno trebali povećati i prihodi.
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan