Radnici Arselor Mitala jednočasovnim štrajkom upozorenja izrazili su nezadovoljstvo zbog najave otpuštanja 300 radnika. Sindikat nije zadovoljan ni stavom kompanije, koja nije prihvatila zahtjeve skupštine sindikata Arselor Mitala o povećanju plate.
Štrajk upozorenja održan je na dvije lokacije - rudnika Omarska i Centralne radionice u Prijedoru, a ima za cilj prvenstveno zaštitu radnih mjesta i sprečavanje odlaska radnika sa ovih prostora.
Sindikalci su dali rok od deset dana upravi preduzeća, nakon čega će odlučiti šta dalje.
( RTRS)
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan