U Crnoj Gori je na kraju septembra bilo 1.234.103 miliona korisnika mobilne telefonije, 0,84 odsto više u odnosu na august.
Broj korisnika u septembru odgovara penetraciji od 199,04 odsto, navedeno je u izvještaju Agencije za elektronske komunikacije i poštansku djelatnost (EKIP) Crne Gore.
U odnosu na broj stanovnika, gdje je u Crnoj Gori po posljednjem popisu 623.000 stanovnika, ova država je u samom svjetskom vrhu po broju korisnika mobilne telefonije.
U odnosu na isti period prošle godine, broj korisnika u septembru veći je 8,19 odsto.
Od ukupnog broja korisnika, 54,50 odsto (672.583) su prepaid korisnici, dok je postpaid korisnika 45,50 odsto (561.520).
Biznis.ba / AA
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan