Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić saopštio je da su Republika Srbija i Narodna banka Srbija kupili pet tona zlata, vrijednosti 350 miliona eura, i da je to dobra vijest za građane.
- Sada imamo 46,5 tona zlata u vrijednosti od 3,3 milijardi eura. To je dobra vijest za građane, ostvarili smo dobre rezultate - izjavio je Vučić za TV Pink.
Tek ćemo da kupujemo zlato, dodao je on, kako bi se osigurali za teška vremena.
Vučić je uputio čestitke guverneru NBS Јorgovanki Tabaković.
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan