Irački ministar za naftu Tamer Gadban izjavio je da očekuje da će cijena nafte prestati da pada i da će vremenom početi da raste.
On je ministrima u Bagdadu rekao da bi cijena barela nafte dostigla od 45 do 50 dolara da Organizacija zemalja izvoznica nafte (OPEC) nije smanjila proizvodnju.
Gadban je istakao da su vremenski uslovi uzrok nedavnog smanjenja izvoza iz Iraka i da se ne radi o razlozima tehničke prirode, s obzirom na to da iračka naftna polja imaju veliki kapacitet.
Biznis.ba
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan