Teheran će blokirati isporuku nafte u Persijskom zalivu kroz Ormuski prolaz, u slučaju da SAD ponovo uvedu sankcije ukinute prije zaključivanja nuklearnog sporazuma i uvedu zabranu na prodaju iranske nafte, rekao je komandir iranske revolucionarne garde Ismail Kousari.
“Ako oni žele da zaustave iranski izvoz nafte, mi nećemo dozvoliti da bilo koja partija nafte prođe kroz Ormuski prolaz”, rekao je Kousari u intervjuu portalu YCJ, prenosi Tanjug.
Direktor Odjeljenja za političko planiranje State departmenta SAD Brajan Huk izjavio je ranije da je cilj američkih sankcija vršenje pritiska na iranski režim i “anuliranje njegovih prihoda od prodaje sirove nafte”.
Biznis.ba
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan