Kanadska vlada objavila je kako će odgovoriti na američke carine od 25 posto na uvoz čelika i aluminija, koje su stupile na snagu jutros.
Ministar Dominic LeBlanc objavio je da će od sutra u 12:01 po lokalnom vremenu Kanada uvesti 25 posto recipročnu carinu na dodatnih 29.8 milijardi kanadskih dolara uvoza iz SAD-a.
Kanada je najveći strani dobavljač čelika i aluminija za Sjedinjene Države.
Podsjetimo, Trump je jučer odustao od najavljenog udvostručenja carina na 50 posto za kanadski aluminij i čelik nakon što je kanadska pokrajina Ontario suspendovala odluku o nametu na električnu energiju za SAD.
Interes kupaca snažan
Potražnja za nekretninama u Brčkom ne jenjava uprkos visokim cijenama
Opreznost aviokompanija
Sigurnost letova u fokusu: Upozorenje za Bliski istok produženo do 1. jula
Moderan prodajni prostor