Cijena barela brent nafte porasla je za 52 centa i sada je 45 dolara i dva centa, što je poskupljenje za 1,2 posto.
Barel sirove nafte u SAD se prodaje za 42 dolara i jedan cent, nakon poskupljenja za 49 centi.
Jučer je barel nafte na svjetskim tržištima pojeftinio za oko jedan procenat.
Američki institut za goriva objavio je jučer da su zalihe sirove nafte opale za četiri miliona barela prošle sedmice, dok su analitičari očekivali smanjenje za 2,9 miliona barela.
Biznis.ba / SRNA
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan