U njemačkoj saveznoj državi Šlezvig-Holštajn će početkom 2023. godine biti pušten u rad plutajući terminal za tečni prirodni gas (TPG), objavio je danas list Velt, pozivajući se na premijera te države Danijela Gintera.
"Radimo punom parom na ovome... Naš cilj je da terminal završimo do početka 2023. i to ćemo postići", rekao je Ginter za Velt, prenosi Rojters.
Terminal u gradu Brunsbitelu će povećati kapacitet njemačke gasne mreže sa pet milijardi kubnih metara gasa godišnje, izvijestio je list.
Ginter je takođe rekao da će biti povećana proizvodnja nafte na njemačkoj obali Sjevernog mora, dodaju novine.
Biznis.ba
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan