Ministar energetike Rusije Nikolaj Šulginov izjavio je da Rusija i države Afrike razmatraju mogućnost sklapanja barter poslova u energetskom sektoru.
"Tražimo nove puteve finansiranja, u opciji su i barter poslovi", rekao je on na marginama samita Rusija - Afrika koji se trenutno održava u Sankt Petersburgu.
Također je rekao i da je na pomolu dogovor o izgradnji naftovoda u koji će biti uključena Rusija.
U pitanju je izgradnja cjevovoda u dogovoru sa Kongom, a prema riječima Šulginova, sporazum o realizaciji projekta bi trebalo da bude potpisan ove godine.
(Biznis.ba)
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan