Sjedinjene Američke Države poslale su naftu Bjelorusiji koja nastoji da diversifikuje izvore snabdijevanja nakon spora oko cijene ovog energenta sa Rusijom.
Pošiljka od 80.000 tona nafte trebalo bi da stigne u litvansku luku Klaipedu u junu a odatle željeznicom u Bjelorusiju, prenosi AP.
Bjeloruski ministar spoljnih poslova Vladimir Makej rekao je da je saradnja sa SAD po pitanju nafte "element enegetske sigurnosti".
Tenzije između Bjelorsije i Rusije intenzivirane su prethodnih mjeseci zbog zastoja u pregovorima oko dublje integracije njihovih ekonomija.
Biznis.ba
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan