Američki predsjednik Donald Trump rekao je da uvoz zlata u Sjedinjene države neće biti ocarinjen.
"Zlato neće biti pod carinom!" napisao je Trump na društvenim mrežama.
Futuresi zlata nisu se puno promijenili nakon Trumpove objave. Cijene metala pale su u ponedjeljak.
Bijela kuća je prošle sedmice izjavila da će administracija izdati novu politiku kojom će se razjasniti hoće li zlatne poluge biti podložne carinama nakon što je američka vladina agencija rekla da hoće, što je izazvalo kaos i zbunjenost na tržištu, prenosi SEEbiz.
Trumpove najnovije sveobuhvatne "recipročne" carine pogodile su desetke američkih trgovinskih partnera prošle sedmice.
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan