Iran će nastaviti da izvozi naftu pod bilo kojim uslovima, izjavio je iranski ministar spoljnih poslova Muhamed Džavad Zarif.
Zarif je tokom telefonskog razgovora sa britanskim kolegom Džeremijem Hantom rekao da bi Velika Britanija brzo trebalo da oslobodi iranski naftni tanker "Grejs 1", koji je zaplijenjen blizu Gibraltara pod sumnjom da krši sankcije Siriji prevozeći naftu u tu zemlju.
Hant je Zarifu rekao da bi Britanija mogla da omogući oslobađanje broda, ali samo ako Teheran može da garantuje da tanker "Grejs 1" ne ide ka Siriji.
Biznis.ba
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan