Republika Srpska (RS) je otplatila sve iznose po osnovu emitovanih trezorskih zapisa.
Iz Ministarstva finansija su saopćili da su isplatom 20 miliona KM na račune povjerioca, na ime dospjele posljednje 55. emisije trezorskih zapisa, otplatili sva dugovanja po osnovu ovog kratkoročnog zaduživanja.
-Stanje duga kada su u pitanju kratkoročne obaveze, 11. januara ove godine, iznosilo je 102 miliona KM, a na današnji dan nula maraka – navode u saopćenju.
Naglašavaju da će Vlada RS-a i dalje koristiti trezorske zapise kao instrumente za održavanje tekuće likvidnosti, ukoliko se za to ukaže potreba.
Biznis.ba / FENA
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan