Narodna banka Mađarske (MNB) kaznila je OTP banku sa 102 miliona forinti zbog nepoštivanja propisa u vezi s pružanjem usluga plaćanja.
Saopštili su ovo u srijedu centralna banka i regulator finansijskog tržišta, prema izvještaju državnog medija MTI.
MNB je utvrdio da je OTP banka prekršila Zakon o pružanju usluga platnog prometa, Uredbu MNB-a o postupanju u novčanim transakcijama, Uredbu Evropskog parlamenta i Evropskog vijeća o prekograničnim plaćanjima u EU, između ostalih propisa, prenosi SEEbiz.
MNB je OTP-u dao rok do novembra da preduzme korektivne mjere.
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan