Ekstremno visoke temperature koje su ovih dana zahvatile i našu zemlju primorale su građane da se rashlađuju na razne načine, pa domaće elektroprivrede bilježe veću potrošnju električne energije.
Tim povodom, u Elektroprivredi BiH Agenciji FENA je rečeno da je zabilježeno povećanje potrošnje električne energije koje je svojstveno ljetnom periodu, ali da je situacija stabilna.
- Ništa što bi ugrozilo stabilnost. Elektroprivreda BiH ima dovoljne količine električne energije i uredno snabdijeva kupce – rečeno je.
Visoke temperature su, naime, primorale građane da koriste razne rashladne uređaje, a mnoga domaćinstva koja imaju klima-uređaje čak ih ne gase ni noću.
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan
Potražnja za nekretninama u Brčkom ne jenjava uprkos visokim cijenama
Opreznost aviokompanija
Sigurnost letova u fokusu: Upozorenje za Bliski istok produženo do 1. jula
Moderan prodajni prostor