Goldman Sachs će od srijede početi otpuštati hiljade radnika, potvrdila su dva izvora upoznata s tim potezom, dok se firma priprema za teško ekonomsko razdoblje.
Izvori nisu mogli biti navedeni jer informacija još nije javno objavljena, a iz Goldman Sachsa su odbili dati komentar.
Očekuje se da će otpuštanja biti nešto više od 3.000, rekao je jedan od izvora, ali konačan broj tek treba biti utvrđen. Bloomberg News je u nedjelju objavio da će Goldman eliminisati oko 3.200 pozicija.
Otpuštanja će vjerovatno uticati na većinu glavnih odjeljenja banaka, ali bi se trebala usredotočiti na odjel za investiciono bankarstvo Goldman Sachsa, rekao je jedan od izvora, javlja Reuters.
(Fena)
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan