Republika Srpska zadužila se danas za 30 miliona KM emisijom obveznica na Banjalučkoj berzi.
Emitovano je 30.000 obveznice nominalna vrijednost po 1.000 KM. Rok dospijeća je pet godina a kuponska kamata je 5 posto.
Ukupna vrijednost pristiglih ponuda je 46 miliona KM.
Inače, riječ je o veoma visokoj kamati, odnosno najskupljem zaduženju u posljednjih nekoliko godina.
Visoka kamata posljedica je niskog kreditnog rejtinga i političke nestabilnosti.
(Biznis.info)
Stanje platežne nesposobnosti
Odluka za tri dana: Hoće li Nova Željezara Zenica završiti u stečaju?
Energetska tranzicija
Historijski program u FBiH: Građani uskoro dobijaju subvencije za solarne elektrane
Finansijer AICS
Nova podrška turizmu: Dodijeljena sredstva za 19 projekata u USK
Interes kupaca snažan